Co powiedziałby Ci Twój pies, gdyby zaczął mówić ludzkim głosem?

A tak naprawdę tytuł tej notki mógłby brzmieć: „Co Twój pies powie Ci w Wigilię?”. Bo przecież to właśnie w tę magiczną noc poprzedzającą Boże Narodzenie nasi bracia zaczynają mówić tak jak my. Jako dziecko mocno w to wierzyłam, ale niestety nigdy nie potrafiłam dotrwać do północy. Dzisiaj dobrze wiem, co nasi czworonożni mają na myśli i kto wie – może niektórzy z nich rzeczywiście powiedzą nam to ludzkim głosem? :)

3

Nie tak dawno temu usłyszałam pewną legendę ludową, która mówi, że mimo najszczerszej miłości pomiędzy nami a naszym pupilem, nie powinniśmy podsłuchiwać zwierząt. A wszystko przez historię pewnego parobka, który dawno, dawno temu posiadał dwa konie. Traktował je bardzo źle – mocno bił batem, głodził, nie pilnował, by miały ciepło i wygodnie itd. Mężczyzna postanowił podsłuchać zwierzęta w noc wigilijną. Przed północą schował się w stajni i czekał. Nagle usłyszał, że konie knują pomiędzy sobą zemstę na parobku. Nim ten zdążył się zorientować, został śmiertelnie kopnięty przez jedno ze zwierząt.

Wy chyba nie musicie się martwić, bo traktujecie Wasze zwierzaki niebiańsko, prawda? :) Przeczytajcie, co mogą Wam powiedzieć już za kilkadziesiąt godzin!

Ufam Ci bezgranicznie – to zabrzmi trochę brutalnie, ale możesz zrobić ze swoim psem wszystko, a ona zawsze będzie uważał KAŻDE działanie za słuszne. Bo Ci ufa. Bo jesteś dla niego jak bóg.

Zabieraj mnie ze sobą częściej – nawet jeśli wydaje Ci się, że spędzasz ze swoim psem sporo czasu poza domem, to jednak dla niego (prawdopodobnie) to za mało ;) Pies może stać się nieodłączną częścią Twojego życia. Na 99% nie możesz zabrać go pracy, ale do koleżanki, do knajpki (serio!) czy na wycieczkę już tak.

Daj mi czasami święty spokój – żeby nie było tak kolorowo – nasze psiaki naprawdę czasami chcą od nas odpocząć. Moja babcia i mama zawsze powtarzały: „Daj psu spokój, pies ci da dwa”. I rzeczywiście, trzeba było mnie czasem upominać, bo potrafiłam długo sprawdzać granice cierpliwości naszego pieska Rudego, a szczególnie Bonusa. Mama twierdzi, że ten ostatni przeze mnie bywa czasami niegrzeczny w stosunku do ludzi i do psów, bo potrafiłam bez przerwy go całować i przytulać, mimo, że ten był już tym znudzony, a czasem nawet zdenerwowany. No cóż, o prostu nie potrafiłam i czasem wciąż nie potrafię się powstrzymać! ;)

Nie jestem człowiekiem i nie zawsze wiem o co ci chodzi – w domyśle psu chodzi o to, byś trzymał czasem nerwy na wodzy i tak na niego nie krzyczał, a już broń boże – nie bił (wciąż wiele osób bije swoje psy i dzieci, to przemoc, nawet jeśli chodzi o lekkie klapsy, nie zapominajmy o tym). Wiadomo, nasz psiak nie zawsze jest idealny, tzn. ogólnie rzecz ujmując jest, ale muszą być przecież wyjątki potwierdzające regułę, a to oznacza, że pupil czasami zachowuje się trochę niegrzecznie. A to nasika na dywan, a to pogryzie buta, a to będzie wyrywał się na spacerze, by wyrównać porachunki z innym psem itd. itp. Szkolmy go, dawajmy mu jasno do zrozumienia o co nam chodzi, czasem lekko skarćmy, pamiętając, że agresji i przemocy mówimy stanowcze NIE.

Kocham cię – tak, Twój pies Cię kocha. Mocno, najmocniej na świecie i naprawdę robi to bezwarunkowo (tak, tak, dajesz mu jedzenie, ale nawet jakbyś mu nie dawał to i tak żywiłby do Ciebie najszczersze uczucia).

1

Dajcie znać, co powiedziały Wam Wasze psiaki. Mam nadzieję, że będą to same dobre słowa.

I tego Wam życzę! Jak również najwspanialszych Świąt Bożego Narodzenia!

Agata

Fotki jak zwykle z niezawodnego pixabay.com.

The following two tabs change content below.

Psa Urok

Psa Urok to prawdziwy psi lifestyle. Przede wszystkim jednak najpiękniejsze psie historie, które potwierdzają fakt, iż to właśnie psy czynią nasze życie całością. Sprawdźcie nas na Facebooku i Instagramie.
3 comments on “Co powiedziałby Ci Twój pies, gdyby zaczął mówić ludzkim głosem?
    • Maaariuuuuuuszsz!!! ,,nawaRZniejsze”???? Na pewno TAK?? Po 1.) Nie spiesz się podczas pisania – opuściłeś ,,j”!!! Jak również, kilka znaków przestankowych – co najmniej 2 przecinki i kropkę na końcu! Wybacz, ale bez tego, źle się to czyta! Po 2.) Czy to słowo, na pewno pisze się przez ,,rz”?? Lepiej najpierw ZAWSZE SPRAWDŹ!! (temat tego słowa pochodzi od ,,wagi”, a w odmianach ,,g” – wymienia się ZAWSZE na ,,ż”! A poza tym, wpisałeś tu banał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>