O Atenie, która cudem uniknęła śmierci

Minęło już 1,5 roku od dnia, w którym inspektorzy OTOZ Animals Oświęcim odebrali złym ludziom 7 psów. W najgorszym stanie była Atena – wychudzona, poraniona i przede wszystkim – z ogromną psychiczną traumą. Cudem uniknęła śmierci. Dzisiaj, w lepszym stanie, ale wciąż ze smutnymi oczami, czeka na dom. Taki prawdziwy. 

Atena1

Atena po interwencji, zdjęcie OTOZ Oświęcim

Przedstawiciele OTOZ Animals z oświęcimskiego oddziału przyjechali z interwencją po zgłoszeniu policji. Funkcjonariusze przypadkowo zastali na jednej z posesji makabryczny widok. Jeżeli jesteś bardzo wrażliwy/wrażliwa, to kolejną część akapitu możesz pominąć… Atena była przywiązana do pozostałości po stodole – ciężkim łańcuchem, który pozostawił na jej szyi niewyobrażane rany. Nie miała budy, legowiska, jakiegokolwiek schronienia, o dostępie do wody i pożywienia nie wspominając. Była wychudzona do granic – inspektorzy OTOZ widzą wiele tragicznych scen, ale dawno nie spotkali psa z tak ostro wystającymi żebrami, miednicą i kręgosłupem. Jakby tego było mało – listwy mleczne były w fatalnym stanie. Nie trzeba było być weterynarzem, by zorientować się, że suczka była wielokrotnie rozmnażana. Również 2 miesiące wcześniej. Ktoś bez serca zabrał je dzieci i umieścił kawałek dalej w rozpadającej się stodole. Na usta, przez łzy ciśnie się tylko jedno pytanie – jak można wygłodzić psa, zapiąć go na ciężkim łańcuchu do pseudo stodoły (sunia prawdopodobnie w tych warunkach spędziła kilka zim!), nie podać wody i jedzenia i w dodatku pogrążyć go psychicznie, zabierając małe dzieci? Szczenięta również były w fatalnym stanie – wygłodzone i odwodnione. Na szczęście szybko udało się je wyleczyć. Na posesji znaleziono również dwie suczki i psa – te akurat nie były uwiązane. Biegały po okolicy, dokarmiali je mieszkańcy. Po odpchleniu wyglądały i czuły się lepiej. Prawdopodobnie nad wszystkimi odratowanymi psami znęcano się. Czworonogi są bardzo bojaźliwe, zdarza im się sikać ze strachu, gdy zbliża się do nich człowiek. Tak naprawdę przeszłość psów najlepiej znają tylko one same. I one będą musiały z tym żyć. Szczególnie Atena.Pracownicy OTOZ Oświęcim otrzymali również informację o tym, że w 2008 roku, z tej samej posesji, Inspekcja Weterynaryjna oraz Policji odebrały 5 owczarków niemieckich, które na stałe przebywały w wilgotnych pomieszczeniach bez dostępu do światła, głodne i spragnione.

Sprawa Ateny i pozostałych psów została zgłoszona do prokuratury. Po 8 miesiącach od interwencji zapadł wyrok! Sąd Rejonowy w Bielsku Białej orzekł, iż mieszkańcy posesji, na której rozegrał się psi dramat, zostali skazani na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, sam właściciel na 5 lat. Wszyscy otrzymali zakaz posiadania zwierząt na okres 6 lat. Każdy z mieszkańców musiał również zapłacić 800 zł nawiązki na rzecz schroniska oraz pokryć koszty sądowe.

Atena2

Atenka gotowa do Adopcji :) Zdjęcie: OTOZ Oświęcim

To jedna dobra informacja. Inna – dzieci Atenki oraz pozostałe psiaki znalazły domy. Tylko sama Atena czeka na rodzinę. Doszła już do siebie, jest w pełni gotowa na adopcję! To mądry, grzeczny i czysty pies, który powinien zamieszkać w domu i być blisko kochającego człowieka. Psinka uwielbia kontakt z ludźmi, chętnie przebywa na długich spacerach, jest coraz weselsza.

Podstawowe informacje o piesku:

płeć: samica
wiek: ur. około 2010 r.
sterylizacja: tak
szczepienia: tak
odrobaczenie: tak
waga: około 25 kg
chipowanie: tak

Więcej zdjęć Atenki znajduje się TUTAJ.

Tel. kontaktowy w sprawie adopcji – 500 – 404 – 996 (jeśli nikt nie odbierze, wystarczy napisać SMS z treścią: „Adopcja Atena”. Pracownik OTOZ oddzwoni, gdy tylko będzie mógł. Prosimy o wspomnienie, że historię Ateny poznałeś/aś z bloga Psa Urok.

Trzymamy kciuki, by Atena znalazła dom. Pomóżcie nam, w internecie siła!

Agata

The following two tabs change content below.

Psa Urok

Psa Urok to prawdziwy psi lifestyle. Przede wszystkim jednak najpiękniejsze psie historie, które potwierdzają fakt, iż to właśnie psy czynią nasze życie całością. Sprawdźcie nas na Facebooku i Instagramie.
5 comments on “O Atenie, która cudem uniknęła śmierci
  1. Dobrze, ze jeszcze dobrzy ludzie istnieja. Sami mamy dwa psy ze schroniska i nigdy bym ich nie zamienilibysmy na zadnego ‚czysto krwistego’ od hodowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>